Tytöt ja pojat

Toimintaa 7-14 -vuotiaiden ja heidän perheidensä kanssa. Toimintamuotoja mm. leirit, retket, kerhot ja tapahtumat. Lisäksi teemme vahvaa yhteistyötä koulujen kanssa.

Tyttöjen ja poikien toimintaesite syksy 2018-kevät 2019

 

Alakouluikäisten lapsiperheiden kylpyläretki Vantaan Falmingoon 17.11.2018

 

Matkalla piipahdetaan Helsingin tuomiokirkkoon, nautiskellaan ruoasta Pizza Raxissa ja vietetään aikaa kaupungilla.

Kouluikäisen huoltajaksi voi vanhemman tilalle lähteä myös joku muu aikuinen.

Osallistumismaksut:

Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan jäsenet: Lapsi 7-12v. 35€, aikuinen 45€. 

Muut kuin Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan jäsenet: Lapsi 7-12v. 50€, aikuinen 65€ 

Hinta sisältää kaksi lämmintä ateriaa, kuljetuksen, kylpyulärannekken ja ohjelman.

Sitovat ilmoittautumiset: 15.10.–7.11.2018 tästä

Lisätietoja: Anna-Maija Halme, p. 0400 143 244, anna-maija.halme@evl.fi tai Maija-Liisa Rautio, p. 0400 143 248, maija-liisa.rautio@evl.fi


Kerhot


Seurakuntamme tarjoaa laadukasta ja monipuolista kerhotoimintaa eri puolilla seurakuntaa. Esim. kokki-, liikunta- ja psa-kerhot tarjoavat monipuolisia harrastusmahdollisuuksia kristillisessä ilmapiirissä. Kerhoja ohjaavat tehtäviinsä koulutetut nuoret tai aikuiset. Tutustu kerhoihin tarkemmin mukaan.netissä.

 

Leirit


Seurakunta järjestää reipasta leiritoimintaa leirikeskuksissa. Leirit ovat iloista yhdessäoloa pelien, leikkien, askartelun, ulkoilun ja seikkailun merkeissä. Leirit on jaettu ikäryhmittäin. Katso leirien tiedot mukaan.netistä.

Toiminnasta lisää: www.mukaan.net ja facebookista: Mikkelin tuomiokirkkoseurakunnan tyttö- ja poikatyö

Nuorisotyönohjaajat

tytöt ja pojat

 

Maija-Liisa Rautio, tiimivastaava

p. 0400 143 248, maija-liisa.rautio@evl.fi

Anna-Maija Halme

p. 0400 143 244, anna-maija.halme@evl.fi

Tiina Haapiainen

p. 0400 143 296, tiina.haapiainen@evl.fi

Katri Kaukonen

p.0400 143 435,  katri.kaukonen@evl.fi

Kari Kovanen

p.0400 143 412, kari.kovanen@evl.fi

Emma Kauhanen

p. 0400 143 233, emma.kauhanen@evl.fi

Tytöt ja pojat leirillä leikkimässä